20 bin öğretmen ataması taban puanları ve kontenjan listesi açıklandı mı?

Kabine toplantısının akabinde muştuyu veren cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 bin öğretmen ataması olacağını açıklamıştı.

Bu açıklama ile sevinen öğretmen adayları; alan, taban ve kontenjan listesini merak etmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Eylül’de yapılacağını duyurduğu kontratlı öğretmen atamasına ait detayları bakanlığın internet sitesinde paylaştı.

Bu paylaşımın akabinde ayrıntıları öğrenmek isteyenler, “20 bin öğretmen ataması taban puanları ve kontenjan listesi açıklandı mı?” sorusunu gündeme getirdi.

Peki, 20 bin öğretmen ataması taban puanları ve kontenjan listesi açıklandı mı? İşte karşılığı…

20 bin öğretmen ataması taban puanları ve kontenjan listesi açıklandı mı?

AA’nın haberine nazaran; Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 20 bin kontratlı öğretmen atamasına ait alanlar, taban puanları ve kontenjanlar netleşti. MEB, 1 Eylül’de yapılacağını duyurduğu kontratlı öğretmen atamasına ait detayları Bakanlığın internet sitesinde paylaştı. Buna nazaran 99 branşta toplam 19 bin 969 öğretmen atanacak. Vücut eğitimi alanı için ayrılan 319 kişilik kontenjanın 31’i için ulusal sportmenler ortasından atama yapılacak.

En fazla öğretmen ataması 7 bin 503 bireyle okul öncesi alanında yapılacak. Bu branşı 2 bin 223 bireyle sınıf öğretmenliği, 1250 bireyle özel öğretim öğretmenliği, 1218 şahısla din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, 1004 bireyle ilköğretim matematik öğretmenliği takip edecek. Atamalar için ön müracaat ve kelamlı imtihan merkezi tercihleri 18-26 Temmuz’da alınacak.

Sözlü imtihanlar 1-13 Ağustos’ta yapılacak, sonuçlar 16 Ağustos’ta ilan edilecek. Adaylar atama tercihlerini 27-31 Ağustos’ta yapabilecek, sonuçlar 1 Eylül’de duyurulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.