Babalarının öldürdüğü 2 kardeş Ukrayna’da toprağa verilecek

Ukrayna’daki savaştan kaçtıktan sonra yerleştikleri Antalyanın Alanya ilçesindeki apart otelde, anneleriyle tartışan babaları Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky (38) tarafından öldürülen T.N. (6) ile K.N.’nin (4) cenazeleri, morgdan alındı. Birebir tabuta konulan çocukların cenazesi uçakla Polonya’ya, oradan kara yoluyla Ukrayna’nın Lviv kentine götürülecek.

Ukrayna’daki savaştan kaçan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky ile eşi Y.N. ortasında 21 Mayıs günü saat 08.00 sıralarında, kaldıkları Alanya Saray Mahallesi Güzelyalı Caddesi’ndeki apart oteldeki odada bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, bıçakla eşi Y.N. ile kızı T.N. ve oğlu K.N.’ye saldırdı. Hücumda Y.N. kolundan yaralanırken, kızı ve oğlu ise hayatını yitirdi.

ÇOCUKLARIN CENAZESİ İSİMLİ TIPA GÖNDERİLDİ

Y.N.’nin çığlıkları üzerine, yan odada kalan anne ve babası, polise haber verdi. Adrese gelen polis grupları, Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky’yi, çocuklarının cansız vücudunun yanında otururken buldu. Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky gözaltına alındı. Kolunda çizikler oluşan Y.N. ambulansla hastaneye kaldırılırken, çocukların cenazesi ise otopsi için morga götürüldü. Tartışma sırasında Y.N.’nin kocasından kaçıp, aparttaki öteki odanın kapısını kilitleyerek kurtulduğu öğrenildi. Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky’nin bıçakla kendisine ziyan verdiği ve intihar notu bıraktığı da belirtildi.

TUTUKLANDI

Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, emniyette tercüman aracılığıyla verdiği birinci tabirinde, ruhsal rahatsızlığı nedeniyle kullandığı ilaçlardan ötürü olayı hatırlamadığını, yaptıklarının farkında olmadığını sav etti. Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky nöbetçi hakimlikçe ‘kasten öldürme’ kabahatinden tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevine konulurken, çocukların cansız vücutları otopsi yapılmak üzere Antalya İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan birinci otopside çocukların boğazlarında ve bedenlerinde çok sayıda bıçak darbesi olduğu belirlendi.

İKİ CENAZE BİREBİR TABUTTA

T.N. ve K.N.’nin Antalya İsimli Tıp Kurumu’ndaki cenazeleri bugün bir cenaze şirketi tarafından teslim alındı. İki kardeşin cenazesi birebir tabuta konuldu. Kardeşlerin cenazelerinin uçakla Polonya’ya, akabinde kara yoluyla Ukrayna’nın Lviv kentine götürülüp burada toprağa verileceği kaydedildi. Çocukların annesi Y.N.’nin ise tedavisinin akabinde hastaneden ayrıldığı belirtildi.

ESKİ MİLLETVEKİLİ, AKADEMİSYEN

Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky’nin, Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasıyla evvel İtalya’ya, akabinde 1,5 ay evvel ailesiyle Alanya’ya gelerek bir aparta yerleştiği öğrenildi. Navrotsky’nin, eski Harkiv milletvekili olduğu, savaş öncesinde Harkiv kentinde bir üniversitede öğretim üyesi olduğu ve iktisat dersi verdiği ortaya çıktı. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.