Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Balık: “Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki Yolsuzluk ve Çadır Üretimi İddiaları Aydınlatılmalıdır”

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki yolsuzluk ve çadır üretimi iddialarının aydınlatılması gerektiğini belirterek,  “Deprem bölgesinde milyonlarca yurttaşımızın acil yardım beklentilerine yara olmak yerine sözde arama çalışmaları ve yardım kampanyaları düzenleyen AKP iktidarı, bu sefer deprem bölgesine iki saatlik mesafede olan yardım çadırlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın reklam çalışmasına malzeme yapılmış, logo basmak için Bursa’ya sevk edilmiş buradan tekrar deprem bölgesine göndermiştir” açıklamasını yaptı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Bursa’da üretilen 410 adet afet çadırına ilişkin iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Balık, şunları kaydetti:

“DEPREM FELAKETİNDE YALAN ALGI OPERASYONUNA GİRİŞİLMİŞTİR”

“Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki yolsuzluk ve çadır üretimi iddiaları aydınlatılmalıdır.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bursa Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde atölyeler kurulduğunu, çadırların metal aksamlarının üretiminin bu okuldaki atölyelerde, kumaş malzemesinin ise Osmangazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin atölyelerinde dikildiğini söylemişti. AFAD standartlarında üretilen 410 adet afet çadırı, TIR’lara yüklenerek 22 Şubat’ta Bursa’dan deprem bölgesine gönderilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı reklam filminde ise AKP iktidarının her zaman yaptığı gibi iş bilmezliğinin üstünü örtmek adına deprem felaketinde yalan algı operasyonuna girişilmiştir.

“ÇADIRLAR, LOGO BASMAK İÇİN BURSA’YA SEVK EDİLDİ”

Deprem bölgesinde milyonlarca yurttaşımızın acil yardım beklentilerine yara olmak yerine sözde arama çalışmaları ve yardım kampanyaları düzenleyen AKP iktidarı, bu sefer deprem bölgesine iki saatlik mesafede olan yardım çadırlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın reklam çalışmasına malzeme yapılmış, logo basmak için Bursa’ya sevk edilmiş buradan tekrar deprem bölgesine göndermiştir.

Borsa Meslek Lisesi’nde üretildiği iddia edilen uyku tulumları ise başka bir şehirden satın alındığı ve bölgeye gönderildiği ortaya çıkmıştır.

“REKLAM ÇALIŞMASI İÇİN KAMU KAYNAKLARINDA YÜZ BİNLERCE LİRALIK ZARAR”

Yapılan reklam çalışmasında AKP iktidarını aklamak adına, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Hatay Milli Eğitim Müdürü depremzede yurttaşlarımızı mağdur ettiğinin yanı sıra nakliye, logo basımı ve dağıtım giderleri açısından kamu kaynaklarını yüz binlerce liralık zarara uzatmıştır.

Hatay Valiliği’nin yaşanılan bu skandalın acil bir şekilde insanlık adına iddiaların gerçek yüzünün ortaya çıkarması halkın vicdanı adına önemli bir mesele haline gelmiştir. Valiliğin bu iddialar nezdinde soruşturma başlatması ve iddiaların doğruluğu neticesinde ise en ağır şekilde cezalandırması konusunda suç duyurusunda bulunması gerekmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir