Bitcoin yeni bir rekora imza attı! Bu nasıl oldu?

Bitcoin (BTC), geçen yılın en yüksek seviyelerini geri kazanmak için mücadele ederken, son veriler, en az bir BTC’ye sahip adreslerin yükselişte olduğunu gösteriyor.

Bitcoin yeni bir rekora imza attı!

Blok zinciri analiz platformu Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 16 Mayıs 2022 itibariyle, bir Bitcoin ve üzeri Bitcoin adreslerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 841.224’e ulaştı.

En az 1 Bitcoin tutan Bitcoin adreslerinin sayısı. Kaynak:CoinMarketCap.

Artan sahip sayısı, Bitcoin’in geçen yıl Kasım ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 68.000 $’dan %55’in üzerindeki düşüşüyle ​​aynı zamana denk geldi.

BTC varlıklarını kimler artırdı?

Yüksek düzeyde volatiliteye rağmen, bir Bitcoin satın almak çoğu perakende yatırımcı için hala yüksek maliyetlidir. Bu nedenle, fiyat düşüşü, balinalar olarak bilinen büyük yatırımcıları, değeri düştüğünde varlıklarını artırmaya sevk etmiş olabilir.

Bununla birlikte, balinaların varlığın önemli bir bölümünü biriktirmesine rağmen, çoğu Bitcoin, amiral gemisi kripto parasının bölümlerine sahip olan perakende yatırımcılar arasında dolaştırılıyor.

Bitcoin’in anonimliği nedeniyle, en az bir jeton tutan adreslerin belirli sahiplerini seçmek neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, çoğu balina genellikle şirketler ve borsalar gibi büyük kuruluşlarla ilişkilendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.