Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na reaksiyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen ”Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni”nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Kamuda etik bedelleri korumak hepimizin ortakl sorumluluğu. Türkiye dünyanın en esaslı devlet geleneğine sahip ülkerin başında gelmektedir. Kamuda da kimi vakit ideolojik bağnazlık kimi vakit vurdumduymazlık dediğimiz zafiyetler yaşanmış olabilir. Hepsinin de vakitle üstesinden geldik. Artık tüm dikkatimizi büyük Türkiye maksadına yöneltebileceğimiz kritik bir periyoda girdik. Kamu çalışanı olmak uzunca bir müddettir kurallara bağlı olarak yürümektedir. Bunun dışına çıkarak terör örgütlerinin güdümüne girenler de tekrar hukuk eliyle tasfiye edilmektedir. FETÖ’den PKK’ya kadar çeşitli terör örgütleri ile iltisakı yüzünden kamudan ihraç edilen çok sayıda işçi oldu.

KILIÇDAROĞLU’NUN VAKIF SAVI

Son devirde giderek sıklaşan bir formda ana muhalefet partisinin başındaki zatın kamu görevlilerine hakaret ettiğini bürokratları tehdit ettiğini görmeye başladık. Eleştirerek demokratik hakkımızı kullandık iş ve sürece uyarak hukuka hürmetimizi gösterdik. Ana muhalefetin başındaki kişi kendisine oy vermedi diye kimi vakit emekçiye esnafa hakaret ettiği üzere kimi vakit da kamu görevlilerini alenen gaye göstermektedir. Verdiği karar için hakimi yürüttüğü operasyon için askeri attığı imza için genel müdür tehdit etmek ne demek? Baskın yapar üzere kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Demokraside bu türlü bir yordam olabilir mi? Asla.

CUMHURBAŞKANI’NIN AİLESİNİ GAYE ALMAK AKIL KARI DEĞİL”

Buradan ilan ediyorum kamu görevlilerimize demokratik hukuk devleti sonları dışında kelam söyleyen herkes, bu devletin de bu milletin de düşmanıdır. Bir Cumhurbaşkanı’nın ailesini gaye alarak bu türlü bir süreci işletmek akıl karı değildir. Her bir kamu görevlisinin yanındayız. Türkiye’nin kendi insanın tehdit eden değil üretken siyasete muhtaçlığı vardır. İşini yapan her bir kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.