Ebru Şahin-Cedi Osman düğünü Acun Ilıcalı’yı yaktı! Gittiğine bin pişman ettiler

Geçtiğimiz günlerde Bodrumda Cedi Osman ile dünya meskenine giren oyuncu Ebru Şahin’in düğünden enteresan imajlar ortaya çıktı. Düğüne çok sayıda ünlü katılırken, programcı Acun Ilıcalı’da avukat cübbesi giyerek nikah kıydı. O imgeler ise Mersin Barosu’nu rahatsız etti. Avukatlar Acun Ilıcalı için özür dilemesi için açıklama yaptı. İşte o açıklama.

GİYDİĞİ CÜPPEYE BARODAN TEPKİ

Acun Ilıcalı’nın avukat cüppesi giyerek Ebru Şahin ve Cedi Osman’ın düğünde cüppe giyip nikah kıyması olay oldu. Mersin Barosu Başkanlığı yaptığı yazılı açıklama ile ünlü basketbolcu Cedi Osman ile oyuncu Ebru Şahin’ in Çeşme ilçesinde yapılan düğün merasiminde, avukat cübbesi giyip nikâhı kıyan medya işvereni Acun Ilıcalı’yı kınayarak, “Kutsal cübbemiz kimsenin gösteri ya da magazin materyali yapılamaz. Haddini aşan Acun Ilıcalı’yı tüm avukatlardan özür dilemeye davet ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

“KUTSAL BEDELLERE SAYGISIZLIK”

Acun Ilıca’nın cübbe giymesini kutsal kıymetlere saygısızlık olarak kıymetlendiren Mersin Barosu Başkanlığı yazılı açıklamasında şunlara yer verdi:

“Medya işvereni Acun Ilıcalı, katıldığı bir düğün merasiminde avukat cübbesi giyerek nikâh kıymıştır. Avukatlık mesleği, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nda belirtildiği üzere kamu hizmetidir. Bu hizmetin özel bir cübbe ile ifası da tıpkı kanun kapsamında bir zorunluluktur. Avukat cübbesi yalnızca avukatlar tarafından ve yalnızca duruşmada giyilir. Avukat cübbesi, düğün merasimlerinde, gezmelerde, eğlencelerde giyilebilecek ya da öylesine sırtınıza takıp çıkabileceğiniz sıradan bir kıyafet değil, adaletin ve bağımsızlığın sembolüdür. Kutsal cübbemiz kimsenin gösteri ya da magazin gereci yapılamaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.