Erol Bulut: Benim bilmediğim kurallar mı var?

Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, Trabzonspor maçının akabinde yaptığı açıklamada müsabakanın hakemini sert bir lisanla eleştirdi.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 7. haftasında Trabzonspor’a 3-2 yenilen Gaziantep FK’nın teknik yöneticisi Erol Bulut, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, maça istedikleri biçimde başladıklarını ve 2-0 öne geçerek istedikleri skoru da bulduklarını belirtti.

Daha sonra Trabzonspor’un maçı 2-2’ye getirdiğini söz eden Erol Bulut, şöyle devam etti:

“Rakip golleri nasıl buldu, onlara bakmamız lazım. Birinci gol güzel pas tertibi, ikinci gol penaltı. Bilmiyorum futbolda benim bilmediğim kurallar mı var? Dönem başında herkes okuyor. Futbolcunun bir tarafına çarpan top eline geliyorsa penaltı olmadığını biliyorum, o denli okudum. Dünyanın her yerinde hakemlerimizin hocalarımızın tekrar bakması gerektiğini düşünüyorum. Haydi penaltıyı verdi, yanlış biliyoruz. İkinci yarı Trabzonsporlu oyuncunun eline çarpıyor yerden seken top. Yediğimiz üçüncü gol Gomez’in bizim Jevtovic’e atılımı var, direkt rakibe giriyor. 3-2 maçın olmasını konuşuruz lakin Mete Kalkavan’ın bu iki penaltı kararında üçüncü golde verilmeyen faulümüz bunu da oturup düzgün konuşmamız lazım.”

“ADALETLİ OLMAMIZ LAZIM”

Türk futbolunda adaletli maç yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Bulut, “Türk futbolunu ilerletmeye çalışıyoruz. Geçen sene de birebir şeyleri konuştuk. Burada geçen sene maçı nasıl kaybettik, verilmeyen kırmızı kart penaltı bu sene birebir formda devam ediyor. O yüzden Türk futbolunu bir yerlere getirmek istiyorsak yanlışsız işler yapmamız lazım. Adaletli olmamız lazım. Adalet olmayan yerde hiçbir şey hakikat dürüst işlemez” biçiminde konuştu.

(AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.