Eşini ve kendini bıçaklayıp meskeni ateşe verdi

Sütlüce Mahallesi Kankardeş Sokak’taki bir apartmanın üçüncü katında ikamet eden İran asıllı Hamıd S. (44) ile eşi Ferini R. (38) ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyüp arbedeye dönüşmesiyle eşini bıçaklayan Hamıd S., daha sonra kendisini bıçakla yaralayıp yaşadıkları daireyi ateşe verdi.

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis takımları, koçbaşıyla meskenin kapısını kırarak içeri girdi. Meskende şüpheliyi etkisiz hale getiren takımlar, yaralı Ferini R.’yi meskenden dışarı çıkarıp itfaiye ve sıhhat gruplarına haber verdi. Bıçakla yaralanan ve bedeninde üçüncü derece yanıklar oluşan bayan, ambulansla Eskişehir Kent Hastanesine kaldırıldı. Yangın sırasında dumandan etkilenen binadaki 2 şahsa ise sıhhat gruplarınca müdahale edildi. Olayın şüphelisi Hamıd S., bedenindeki bıçak yarası ve duman zehirlenmesi nedeniyle Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olayın yaşandığı apartmanda ikamet eden Mustafa Kale, “Karşı apartmandan el işaretleri gördüm. Duman çıkıyordu. Daha sonra 3-4 sefer 112’yi arayıp haber verdim. Her taraf duman oldu. Meskenin içine de duman dolmaya başladı. Kattaki başkalarını de uyarmak için dışarıya çıktım. Koridorlara da duman dolmaya başladı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.