FETÖ ağzı ile konuşan imam Halil Konakçı bu kez Kemalistleri hedef aldı

“Sokaklar kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” sözleri ile kadınlara hakaret etmesi nedeni ile günlerce konuşulan Halil Konakçı son olarak Atatürkçüleri İslam düşmanı ilan etti.

İmam Konakcı, cami cemaatine verdiği vaazda, Atatürkçüleri “terör örgütleri FETÖ ve PKK’lı teröristler ile aynı kefeye koydu. “Ayet ne diyor bize; ‘Ancak müminler kardeştir.’ Ancak ehli sünnet iltikadına sahipsen ve benim bayrağıma, devletime, vatanıma ihanet etmiyorsan kardeşiz.” dedi Konakçı kardeş olmadığı kesimleri ise ” Yani ben FETÖ’cülerle, PKK’lilerle ve İslam düşmanlığı yapan Kemalistlerle asla kardeş değilim” ifadelerini kullandı.

YÜZÜME TÜKÜRÜN

Konakçı Atütürkçüleri FETÖ ve PKK’lılar ile aynı kefeye koyduğu konuşmasında “FETÖ’cüler ile mahkemeliğim PKK’lılar ile mahkemeliğim Kemalistler ile mahkemeliyim. Doğru yolda olduğunu böyle anlıyorum. Ne zaman bu saydığım gruplar beni överse bini taşlayın. Tükürün suratıma. Düşmanız bunlarla…” sözlerini kullandı.

KONUŞMALARI FETÖ’DEN ALINTI ÇIKTI

Odatv, Halil Konakçı’nın kullandığı ifadelerin daha önce FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’İn ‘Fasıldan Fasıla-1’ adlı kitabında kullandığını ve söz konusu hadisin ‘sahih olmayan hadis’, yani, kesinliği olmayan hadis olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir