Filipinler’in eski First Lady’sinin konutunda ‘Picasso’ tablosu görüldü

Filipinler’in eski diktatörü Ferdinand Marcos’un oğlu Ferdinand ‘Bongbong’ Marcos Jr’un seçim zaferini kutlamak ismine annesi Imelda Marcos’un meskenini ziyaret ettiği manzaralar tartışma yarattı. İmgelerde, eski First Lady’nin meskeninde Pablo Picasso’nun ‘Reclining Woman VI’ isimli tablosunun duvarda asılı olduğu kaydedildi. Tablonun gerçek mi yoksa uydurma mi olduğu bilinmiyor fakat eski hükümet yetkilileri, basına açıklama yaparak tablonun düzmece olduğu için aileye bırakıldığını belirtti.

2014 yılında Filipinler hükümetince Marcos ailesinin yolsuzluk savlarına karşılık olarak, bu tablonun da ortalarında bulunduğu birçok kıymetli varlığa el konulduğu açıklanmıştı. Lakin 2019 yılında çekilen bir belgeselde de Picasso’nun tablosu Imelda Marcos’un meskeninde görüntülenmişti.

Devlet Lideri seçilen Marcos Jr’un babası, 1965’ten 1986’ya kadar ülkeyi yönetmiş lakin ailenin serveti basında sık sık bahis olmuştu. Eski ‘First Lady’ Imelda Marcos’un binlerce ayakkabısı o devirde dünya basının gündeminde yer almış, ailenin serveti 1986 yılındaki protestolara kadar dikkat çeken mevzulardan biri olmuştu. Şiddetli protestolar sonucunda aile, ülkeden kaçarak Hawaii’ye sığınmış ve seçimlere kadar sürgünde hayat sürmüştü. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.