İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız

Altılı masada bir süredir İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ve beraberindeki bazı isimlerin son dönemde yaşananlardan rahatsız olduğu ve bu duruma karşı harekete geçeceği iddiası gündemde yer alıyordu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sert sözlerin söylendiğinin ortaya çıkması, Akşener’in kumar masası olarak adlandırdığı ittifaka geri dönmesi, ittifak paydaşlarının HDP ile açıktan bakanlık pazarlığına girişmesi sonrası rahatsız olduğu belirtilen ve dünkü Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için grup kararı alınan toplantıya katılmayan Yavuz Ağıralioğlu, açıklama yapıyor…

“Bize pusu kuruldu”

Ağıralioğlu şöyle konuştu:

“Biz bugün çok önemli bir eşiğe geldik. Milletimizin ihtiyacı böyle olduğu için arz ediyorum. Hak sıkışmıştır, insaf sıkışmıştır, izan sıkışmıştır, gayret sıkışmıştır.

Uğruna mücadele ettiğimiz demokrasinin, ümitlerinin çalındığını düşündüğümüz milletimiz için tarihin bizi sıkıştırdığı yerde doğru kararların alınmasına çalışıyorum.

Kurulan masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Önce kazanamaz endişelerimiz vardı. İtiraz ettik. Kaybedeceksek, milleti duymak zorundayız dedik.

50’yi 1 geçmek arzusuyla kazanma şehvetine kapılırsak, siyaset kirlenecek dedik.

İktidar olmak için bakanlık dağıtmasını doğru bulmuyoruz dedik. Umut olarak kurulmuş masada, bu masanın bazı milletvekillerinin başka bir gündemin masası haline dönüştürüldüğünü gördüğümüz için konuştuk.

Biz kimsenin mezhebine laf edecek kadar gönlü kararmış insanlar değiliz.

Millet tercihi ile baş başa kalmamıştır. Tercih sıkışmıştır. Mutabakat diye başladığınız şeye sadakat göstermek zorundasınız. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir