Jorge Jesus’tan beraberlik sonrası öz eleştiri!

Süper Lig’in 33. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Giresunspor ile kozlarını paylaştı. Sarı lacivertliler kritik maçtan 1-1’lik beraberlikle ayrılırken maç sonu teknik direktör Jorge Jesus açıklamalarda bulundu.

İşte Jesus’un açıklamaları:

“Bugün istediğimiz sonucu alamadık. Rakibimizin 3 puan gerisinde olduğumuz için tüm maçları kazanmamız gerekiyor. Ama bugün istediğimiz sonucu alamadık. Rakibimizin de hakkını vermemiz gerekiyor. 1-1 sonrası çok fazla süre geçirme oldu. Ama bu yeni değil, Türkiye’de devamlı karşılaştığımız bir durum. Şu da bir gerçek, takım ofansif anlamda daha önceki maçlarda olduğu kadar kuvvetli değildi. Bunun da cezasını beraberlikle ödedik.”

“Kazanmaktan başka düşüncemiz yoktu. Çünkü rakibimizin 3 puan gerisindeyiz. Bu sonuç iyi olmadı. Takım olarak iyi oynayamadık. 1-0’ı korumaya çalıştık ama onu da yapamadık. İstediğimizi alamadık.  Bu maç geride kaldı. Bir sonraki maça bakacağız. Diyecek bir şey yok.”

“Matematiksel olarak şampiyonluk şansımız var”

“Ligin bitmesine 3 maç kaldı. Bugünkü mağlubiyet sonrası işler bizim için biraz daha karmaşık oldu. Ama matematiksel olarak şampiyonluk şansımız var. Benim için önemli olan bu. Benim için geçmişte hangi maçları kazandığımızın, hangi maçları kaybettiğimizin önemi yok. Benim için önemli olan yarışta olmak.”

“Bugün takım çok fazla pozisyon üretemedi. Bazen böyle durumlar olabilir. Rakip takımın savunmasının da hakkını vermek lazım. 1-1’den sonra rakip takım çok fazla süre de geçirdi. Hakem de buna izin verdi.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir