Kayıp Dudu’nun Ablası: ‘Müge Anlı’ya Çıktığınız An Kardeşinizi Unutun’

Isparta’da 9 Mart tarihinde  ‘Okula gidiyorum’ diyerek evden çıkan 11’inci sınıf öğrencisi Dudu Dicle Karagöz’den bir daha haber alınamadı. Kardeşinin Ramazan Akçay tarafından kaçırıldığını iddia eden 19 yaşındaki Meryem Karagöz, ”Kardeşimi kaçıran Ramazan Akçay’dır. Lütfen kardeşimi bulun. Kardeşim bulunana kadar mücadele edeceğiz” dedi. 

Olay, 9 Mart Perşembe günü Isparta’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Isparta Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi olan 16 yaşındaki Dudu Dicle Karagöz okula gitmek üzere sabah saatlerinde evden çıktı. Bir süre sonra aileyi telefon ile arayan bir kişi kızlarını kaçırdıklarını söyledi. Bunun üzerine kızlarını defalarca arayan aile, kızlarına ulaşamadı. Dicle’den haber alamayan ailesi, durumu polis ekiplerine bildirdi. Ancak halen Dudu Dicle Karagöz bulunamadı.

Acılı aile kızlarının hayatından endişe ettiklerini söylüyor. Onedio’ya konuşan Dudu Dicle Karagöz’ün ablası Meryem Karagöz, ”Kardeşim okula gitmek için evden çıktı ve ondan bir daha haber alamadık. Telefonu da kapalı, ulaşamıyoruz. Öğlen saatlerinde bize bir haber geldi. Bizim köyümüze yakın bir köyden bizi biri aradı. Bize, kardeşimi kaçırdıklarını söylediler. Biz o ana kadar kardeşimin kaçırıldığından haberimiz yoktu. Kardeşi kaçıranlar, Sarıidris köyünde yaşıyor. Kardeşimi kaçırdıklarını itiraf ettiler. Arayan kişiyi de tanımıyoruz” dedi.

Kardeşini Ramazan Akçay isimli şahsın kaçırdığını iddia eden Meryem Karagöz, sözlerine şöyle devam etti: ”Kardeşimi kaçıran 24 yaşındaki Ramazan Akçay’dır. Bunların köyünde adet böyleymiş. Bütün kızlar kaçırılırmış. Olayın üzerinden 13 gün geçti. Biz polise kardeşimizi kaçıranı ve nereye götürdüğünü söyledik. İlk 3 gün kardeşimi dağ da sakladı. Evden eve göndererek, sakladılar. Ama şu an kardeşim Sarıidris köyünde yok. Sesimizi duyurmak için her yere başvurduk. Şu an kardeşimden hiç haber yok.”

Üç kız kardeş olduklarını söyleyen abla Meryem Karagöz, ”Kardeşim kaçacak biri değil. Daha çocuk. Kardeşimi zorla kaçırdılar. Ramazan Akçay’ın ailesine ulaştığımızda ise olaydan haberdar olmadıklarını, bir şey bilmediklerimi söylediler. Ancak Ramazan Akçay, bu işi asla kendi başına yapamaz. Elbette ona birileri yardım etti. Ben artık kardeşimin canından endişe ediyorum. Sağ mı öldürüldü mü? Bilmiyoruz. Kardeşimi kaçıranlar ailemi sürekli tehdit ediyor. Şikayetimizi çekmemiz için ve kardeşimi aramayalım diye tehdit ediliyoruz. Biz Müge Anlı’ya çıkmak istedik. Kardeşimi bulmak için her şeyi yapıyoruz. Müge Anlı’ya çıkacağımızı duymuşlar ve bizi tehdit ediyorlar. ‘Programa çıktığınız an kızınızı unutun, Ölüsünü veririz, dirisini asla vermeyiz, kızınızın iyiliğini istiyorsanız bu olaydan uzak durun” dediler. Lütfen kardeşimi bulun. Kardeşim bulunana kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir