Kılıçdaroğlu: Televizyonda karşıma çıkamaz, kabahati var

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da gerçekleştirilen partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Derdinizi biliyorum fakat sakın ola ki hiç kimse umutsuz olmasın. Az evvel üreticileri ziyaret ettim, bir arada oldum. Hiç kimse en ufak bir tasaya kapılmasın. Türkiye büyük, hoş bir ülkedir. Türkiye’de hepimiz huzur içinde yaşayabiliriz. Bir ahtım var. Bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Bir ahtım var, hiç kimse inancı münasebetiyle ötekileştirilmesin. Bir ahtım var, hiç kimse kimliği hasebiyle ötekileştirilmesin. Bir gayem var herkesin işi, aşı olsun. Bir hedefim olsun kadın-erkek eşitliği olsun. Bu cennet vatanda hepimiz huzur içinde yaşayalım.

Saraylarda yaşayıp halktan kopuk olan beşerler halkın sıkıntısını bilemez, çözemez. Sarayda yaşayanların izlediği siyaset şudur; altta kalanın canı çıksın. Yani Erdoğan’ın ve arkadaşlarının izlediği ekonomik siyasetin temel ideolojisi; altta kalanın canı çıksın.

BEŞLİ ÇETEYE 18 YILDA 203 MİLYAR 700 MİLYON DOLARLIK İŞ VERİLDİ: Ben sık sık beşli çetelerden kelam ederim ve beşli çetelerin bu ülkeye açtığı felaketlerden de kelam ederim. Beş şirkete son 18 yılda 203 milyar 700 milyon dolarlık iş verildi. Öbür bu işi yapacak adam yok mu bu memlekette? Bunların mallarının ve paralarının büyük kısmını İngiltere, ABD’ye götürdüler. Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu gelirse biz kurtaracağız. Kelamım söz tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağım. Bunlara bir de gelir garantisi veriyorlar.

TELEVİZYONDA KARŞIMA ÇIKAMAZ, KABAHATİ VAR: Yavuz Sultan Selim köprüsünün yapı maliyeti 3.3 milyar dolar. Verilen garanti 9 milyar dolar. Yüzde 100’ün üstünde para kazanıyorsun. Kimin parası? Yoksulun fukaranın parası. Gaziosmanpaşa Köprüsü üretim maliyeti 1 milyar 200 milyon lira verilen garanti 15 milyar dolar. Akıl tutulması var. Artık sesleniyorum. ‘Ey Bay Kemal sen doğruları söylemiyorsun’ diyebilirler. Açık ve net söylüyorum. Şayet yüreğin varsa, benim verdiğim sayılardan kuşkun varsa çıkarsın televizyonda karşıma sana ders veririm. Çıkar mı? Kabahati var efendim çıkamaz. Haklı olsa çıkar. Haklı olsa ‘Gel kardeşim’ der. Zafer Havalimanı Kütahya 50 milyon Euro’ya yapılmış. Verilen garanti 208 milyon Euro. Kim ödüyor parayı? Bu milletin yoksulu fukarası.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.