Kumarhaneler hükümdarının annesi olduğu ortaya çıkmıştı: Saray’ın 6 maaşlı bürokratı Gülsüm Azeri’ye bir piyango daha

Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Şurası Üyesi Gülsüm Azeri’ye bir maaş daha bağlandı. 

Hala; VIP Turkey Holding Üst İdare Konseyi üyesi, Kaleseramik A.Ş. İdare Konseyi Lider Yardımcısı, Tekfen Holding A.Ş.’de İdare Heyeti Üyeliği, Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de İdare Şurası üyeliği ile Akın Dokumacılık ve Mondi Tire Kutsan A.Ş.’de de bağımsız idare heyeti üyeliği yapan Gülsüm Azeri’ye bir idare konseyi üyeliği piyangosu daha vurdu. 

Gülsüm Azeri son olarak, TÜSİAD üyesi Mehmet Kutman’ın sahibi olduğu Küresel Yatırım Holding’de de Bağımsız İdare Konseyi Üyeliği’ne atandı.

Holdingden yapılan açıklamada Azeri ile ilgili şu sözler kullanıldı:

“Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Sanayi Mühendisliği’nden 1978 yılında lisans diplomasını alan mezunumuz Gülsüm Azeri Küresel Yatırım Holding’in bağımsız idare konseyi üyeliğine atanmıştır.”

Böylece Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Şurası Üyesi olduğu için de maaş alan Gülsüm Azeri’ye kamuoyuna açıklanan dokuzuncu maaşının da bağlandığı ortaya çıktı.

Gülsüm Azeri’nin farklı firmalardan maaşlar aldığını kamuoyuna duyurmuştu.

FORSU KULLANMASIYLA GÜNDEMDEYDİ

OdaTv’de yer alan habere nazaran; Cumhurbaşkanlığı İktisat Siyasetleri Heyeti Üyesi olarak aldığı maaşların yanına bir maaş daha eklenen Gülsüm Azeri’nin ismi daha evvel Cumhurbaşkanlığı forsu ile oturduğu site idaresine yazdığı otopark yazısıyla gündeme gelmişti. 

Gülsüm Azeri daha evvel oturduğu sitede ekstra otopark yeri için Cumhurbaşkanlığı forsu olan antetli kağıtla site idaresine ihtar çekmişti. 

GÜLSÜM AZERİ KİMDİR

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans ve birebir üniversiteden Sanayi Mühendisliği Kısmı yüksek lisans derecesi olan Gülsüm Azeri, Avusturya Lisesi ve Robert Lisesi eğitimi nedeniyle ileri derecede Almanca ve İngilizce konuşmaktadır. Gülsüm Azeri evli ve iki çocuk annesidir.

Mesleğinin kıymetli bir kısmında düz cam, cam mesken eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar dalında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş üst idaresinde vazife alan Gülsüm Azeri, 1994-1998 yılları ortasında Şişecam Kimyasallar Küme Başkanlığı, 1999-2007 yılları ortasında Şişecam Cam Mesken Eşyası Küme Başkanlığı, 2007-2011 yılları ortasında Düzcam Küme Başkanlığı vazifelerinde bulunmuştur. 2011-2017 yıllarında OMV Petrol Ofisi A.Ş. ve OMV Gaz ve Güç Holding A.Ş.’nin CEO ve İdare Konseyi Üyesi, tıpkı vakitte OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş.’nin İdare Heyeti Lideri olarak misyon yapmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.