Medipol Başakşehir Teknik Sorumlusu Erdinç Sözer: ‘Kendi alanımızda da hoş bir sonuçla tıp atlarız’

Erdinç Sözer, ekibin orta saha oyuncularından Serdar Gürler ile maçın oynanacağı Kopavogsvöllur Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Zorlu bir rakibe karşı çaba edeceklerini aktaran Sözer, “Netanya’ya karşı çok hoş bir imtihan atlattık. Artık Breidablik’e karşı oynayacağız. Ligin başkanı, 15 maç yapmış, oyun sistemi belirli, ekip kuvvetli, yüksek bir pas oyunu ve atak oynuyor. Biz hazırlandık. Sentetik alanda oynayacağız. Koşullar farklı. Hava durumu İstanbul’a benzemiyor. Son idmanımızı yapacağız. İnşallah yarın hoş bir maç yapıp, kendi alanımızda da hoş bir sonuçla çeşit atlarız. Maçtan maça düşünüyoruz. Haftaya lig de başlıyor. Şu an sırf bu maça odaklandık. Kendi alanımızda bir maçımız daha var. Ondan sonra üçüncü çeşidi düşünmemiz gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Takımdaki eksik oyuncularla ilgili bilgi veren Erdinç Sözer, “İki oyuncumuz yok. Nacer Chadli ve hastalık durumundan Berkay takımda değil. Lakin bu maça çok odaklıyız. Maçtan maça süratli bir halde hazırlanmamız gerekiyor. O yüzden maçtan maça düşünüyoruz.” formunda konuştu.

İkinci çeşitte eledikleri Maccabi Netanya’ya nazaran farklı oyun anlayışına sahip bir rakiple oynayacaklarının altını çizen Sözer, “Çok farklı bir maç bizi bekleyecek. Netanya çok baskılı, çok sert oynayan bir kadroydu. Bizim için çok hoş bir imtihandı ve o imtihanı atlattık. Yarın çağdaş futbol oynayan bir grupla karşılaşacağız. Takımımıza, oyun sistemimize, pas oyunumuza güveniyoruz. Yarın bunu alana yansıtıp, maçı kazanmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.