MSB açıkladı: Bedelli askerlik ne kadar olacak? Temmuz ayında güncellenecek

Milli Savunma Bakanlığı dün milyonlarca asker adayını ilgilendiren önemli bir açıklama yapmıştı. MSB’nin açıklamasında yeni bedelli askerlik başvurularının 23 Haziran’a kadar tamamlanmasının önem arz ettiği bildirildi. Peki bedelli askerlik ne kadar olacak? Temmuz ayındaki bedelli askerlik fiyatları hangi oranda zamlanacak? İşte detaylar…

MSB AÇIKLAMA YAPTI

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek tutarın 1 Temmuz itibarıyla geçerliliğini yitireceği hatırlatılarak, yükümlülerin mağduriyet yaşamaması için müracaat ve ödeme işlemlerini 23 Haziran’a kadar tamamlamalarının önem arz ettiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

BEDELLİ ASKERLİK FİYATLARI 1 TEMMUZ İTİBARİ İLE ZAMLANACAK

Kurban Bayramı tatili 27 Haziran saat 13.00’te başlayıp 1 Temmuz’da sona erecektir. Bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek bedel tutarı, 1 Temmuz itibarıyla geçerliliğini kaybedeceğinden bedelli askerlik hizmetine müracaat edecek yükümlülerin, mağduriyet yaşamaması için 23 Haziran’a kadar müracaat ve ödeme işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir.

BEDELLİ ASKERLİK TEMMUZ AYINDA NE KADAR OLACAK?

Milyonlarca asker adayını ilgilendiren en önemli konulardan biri Temmuz ayındaki zam oranı olacak. Bedelli askerlik için fiyatlar yılın 2 döneminde memur maaş zammı ile orantısal olarak artırılıyor. Ocak-Haziran dönemi için mevcut bedelli askerlik ücreti 104 bin 84 lira. Temmuz ayında ise açıklanacak memur maaş zammı baz alınmış olacak. Şuan için piyasa beklentisine göre ortalama yüzde 30 oranında bir zam yapılacağı tahmin ediliyor. Yüzde 30 ve civarındaki bir zam ile bedelli askerlik ücretinin 130.000 lira seviyesine geleceği ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir