Osmaniye’de ‘şemsiye ile uçan adam’ uzay seyahatine aday

‘Şemsiye ile uçan adam’ uzay seyahatine aday olabileceğini açıkladı.

Kadirli’de 2019 yılında çıkan hortumda havalanan şemsiyenin üzerine çıkan 39 yaşındaki Sadık Kocadallı’nın 4 metre havalanması kameralara yansımış, Kocadallı “Şemsiye ile uçan adam” olarak gündemde kalmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının akabinde yaptığı konuşmada, “Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu” misyonunu başlattıklarını duyurdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ise Türkiye Uzay Ajansından uzaya gönderilecek Türk uzay yolcusundaki kriterleri açıkladı.

”BENİ DE GÖNDERİRLERSE DÜZGÜN OLACAK”

Duruma birinci olumlu reaksiyon “Şemsiye ile uçan adam” Sadık Kocadallı’dan geldi.

Uzay yolcusu olmak istediğini belirten Sadık Kocadallı, “Türkiye gündeminde artık biz de meşhur olduk. Sayın Cumhurbaşkanımız uzaya gitme konusunda Türklerden kimilerini seçiyor. Ben de uçan adam olarak ünlendim. Artık ben de uzaya gitmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım beni de uzaya gönderirse düzgün olacak. Kriterlerimin bir kısmı uyuyor bir kısmı uymuyor fakat uymayan kriterleri de uydurmaya çalışacağız artık” dedi.

”ARKADAŞIMIZ GİDERSE MUTLU OLURUZ”

Zerzevat halindeki esnaf arkadaşları da Sadık Kocadallı’ya takviye verdi.

Zerzevat hali esnafından Mehmet Şabap, “Ben de arkadaşıma dayanak veriyorum. Uzaya gitsin bir esnaf arkadaşı olarak mutlu oluruz, kriterleri de uyar” halinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.