Oturma konumunuz kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarıyor! İşte oturma biçiminize nazaran karakter tahlili yapan kişilik testi

Önceki kişilik testlerimizde burun biçimine ve uyku durumuna dayalı kişilik özelliklerini paylaştık. Bugün, oturma stilinizin sizin hakkınızda ne söylediğini ortaya çıkaran diğer bir kişilik testi ile geri döndük.

OTURMA KONUMUNUZUN KİŞİLİĞİNİZ HAKKINDA NE SÖYLÜYOR?

Uzmanlar tarafından yapılan davranışsal araştırmalara nazaran bacak durumunun kişiliği ortaya koyduğu tespit edilmiştir. Evet, bacaklarımız ve ayaklarımız kişiliğimiz hakkında fikir verebilir. Uzmanlar, bacakların, tehlike yahut sonluluk, tasa, can derdi, güvensizlik vb. olumsuz hisler durumunda ya istediğimiz tarafa gitmek ya da uzaklaşmak için yapılandırılmış bilinçaltımızdan verilen komutlarla çalıştığını belirtiyorlar.

Oturduğunuz konumdaki kişilik özelliklerinizi ve tanıdığınız bireylerin özelliklerini okumanın keyfini çıkarın! İşte oturma durumunuza nazaran kişilik testi.

1. OTURMA DURUMU: DİZLER DÜZ

Temel Özellikler: Zeki, Akılcı Düşünürler, Dakik, Akıllı Çalışanlar, Paklık Sever, Dürüst lakin Ayrılmaz.

Araştırmalara nazaran, dizleri dik oturan bireylerin, mülakatlar sırasında bir iş rolü için nitelikli olarak algılandıkları ortaya çıktı. Ayrıyeten kendilerine ve maharetlerine inanan bireyler oldukları da görülmektedir. Kendilerine karşı sağlıklı ve olumlu bir bakış açısına sahiptirler ve sonuç olarak daha az güvensizlikleri vardır.

Düz ve dizler düz oturmak da yüksek seviyede bir özgüvenin göstergesidir. Bu beşerler zeki, rasyonel düşünürler ve günlük hayatlarında dakiktirler. Rastgele bir yere, toplantıya yahut görüşmeye geç gelme olasılıkları en düşüktür.

Akıllı işler yapma ve yerlerini, konutlarını, mutfaklarını yahut ofis alanlarını ve çalışma alanlarını tertipli ve nizamlı tutma olasılıkları daha yüksektir. Meskenleri yahut işyerleri büyük olasılıkla pak ve her şey yerli yerinde bulunur.

2. OTURMA KONUMU: DİZLER AYRI

Temel Özellikler: Ben merkezli, Kibirli, Yargılayıcı, Kısa dikkat mühleti ve çabuk sıkılır.

Dizlerini birbirinden ayırarak oturan insanların, kendilerinde benmerkezci bir duyguya sahip oldukları görülür. Ayrıyeten kibirli ve yargılayıcı görünüyorlar. Lakin yapılan araştırmalar, görünenin tam aykırısını ortaya çıkardı. Büyük olasılıkla telaşlı bir insan olacaksınız. Harikalığı o kadar çok hedefliyorsunuz ki, daima bir şeylerin yanlış gitmesinden korkarsınız.

Araştırmalar, dizleri farklı oturan insanların çok kaotik bir zihne ve programa sahip olduğunu göstermiştir. Dikkat müddetleri kısadır ve konsantre olmakta zahmet çekerler. Her seferinde bir vazifesi düzgün bir biçimde bitiremedikleri her yeni şeyi her vakit keşfeder ve büyülerler.

Akıllıca konuştuklarını düşünürler lakin ekseriyetle fikirleri bozuktur. Kelamlarının yankılarını düşünmeden konuşurlar ya da daha berbatı konuşmanın ortasında unuturlar.

3. OTURMA DURUMU: ÇAPRAZ BACAKLAR

Anahtar Nitelikler: Sanatsal, Yaratıcı, Yaratıcı, Hayalperest, Savunmacı yahut kapalı.

Sanatsal mısın? Gözleriniz açıkken çok mu hayal kuruyorsunuz? Bacak bacak üstüne atarak oturma alışkanlığınız olmalı. Araştırmalar, bacak bacak üstüne atarak oturan biriyseniz, çoklukla sıra dışı yaratıcı fikirlerleriniz olduğunu ortaya koydu. Son derece yaratıcı fikre sahipsiniz. Sen tam bir hayalperestsin. Bir küme insanın içinde otururken niyet treninizde kaybolabilirsiniz. Genelde büyük bir kişiliğiniz var lakin odada yer kaplama olasılığınız çok düşük.

Bununla birlikte, olumsuz bir notta, bacak bacak üstüne atarak oturmak da savunmacı yahut kapalı bir tavır olarak ortaya çıkar. Korunuyor olabilirsiniz ve birisinin hayatınıza girmesine müsaade vermeyebilir yahut istemeyebilirsiniz. Ya korkuyorsun ya da güvensizliklerini saklıyorsun.

Bununla birlikte, bacak bacak üstüne atarak otururken rahat yahut kaygılı ise bu konumlarda gerçek okuma sağlayabilecek varyasyonlar vardır. Koltuğunuzda bacak bacak üstüne atmış ve ayağınız karşınızdaki kişinin istikametinde rahat bir formda oturuyorsanız, kendinize güveniyor ve sohbetten keyif alıyorsunuz demektir.

4. OTURMA DURUMU: AYAK BİLEĞİ ÇAPRAZ

Temel Özellikler: Şık, Rafine, Sade, Kendine Güvenen, Asil, Hırslı, Savunmacı

İngiliz Kraliyet ailesinin ortak bir oturma konumu olduğunu biliyor muydunuz? Ayak bileklerinizi bağlayarak oturursanız, süper ve kraliçe üzere bir ömür şekliniz olur. Şık ve gerçekçisiniz. Her durumda kendinden emin ve rahat görünebilirsin. Nadiren panik yaparken bulunursunuz, kendi suratlarında hareket eden şeylerle sorun yaşamazsınız. Aslında, etrafınızdaki herkesi de kendinden emin hissettirme yeteneğine sahipsiniz.

Hedeflerinize ulaşmak için çok ve yorulmadan çalışacaksınız. Hırsın bulaşıcı. Sıkı çalışmanızın meyve vereceğine dair sağlam bir inancınız var.

İyi bir dinleyicisin ve herkesin sırlarını saklıyorsun. Fakat, sırlarınızı yahut bir sonraki atağınızı asla kimseyle paylaşmayacaksınız. Özel sorunlarınızda epeyce kibirlisiniz.

Ayrıca görünüşünüzle epey ilgili olma eğilimindesiniz. Duruma nazaran dış görünüşünüzü sonuna kadar koruyacaksınız. Rahatsızlığınızı yahut güvensizliklerinizi şık bir biçimde gizleyebilirsiniz.

5. OTURMA DURUMU: BİÇİM DÖRT AYAKLI KİLİT

Temel Özellikler: Kendine Güvenen, Baskın, Genç, İnançlı, İçerik, Tartışmacı, Rekabetçi

Şekil-Dört bacak kilitli oturma durumu, bacaklarınızı çaprazlamış, bir ayak bileği öteki dizinizin üzerindeyken dört sayısını (4 numara) oluşturuyormuşsunuz üzere görünüyor. Dört bacaklı oturma konumunda oturuyorsanız, kendinize güvendiğinizi ve hakim olduğunuzu gösterir. Bu günlerde, bayanlar ortasında en yaygın hale geliyor. Bununla birlikte, cinsiyetten bağımsız olarak, dört bacaklı bir halde oturursanız, başka oturma durumlarına sahip insanlara kıyasla daha baskın, rahat, kendinden emin ve genç olursunuz. Güvendesiniz ve kendinizden mutlusunuz. Rastgele bir eksiklik hissetseniz bile, zihninizi ve gücünüzü isteklerinizi yerine getirmek için harcayacaksınız.

Hedeflerinizi belirleyecek ve onlara ulaşana kadar akla yatkın çalışacaksınız. Mesleğinizi ve eğitiminizi oluşturmak sizin için bir önceliktir. Bu, hayatın öbür taraflarından zevk almadığınız manasına gelmez, lakin istemediğiniz günlerde bile mesleğiniz için her vakit daha fazla çalışacaksınız.

Pozisyon daha fazla fizikî alan kapladığı üzere, bu oturma tarzına sahip bireyler de alanlarını ve mahremiyetlerini severler. Bölgenizi talep etmek için ekseriyetle daha büyük odaları, gardıropları yahut bulundukları rastgele bir fizikî alanı işgal ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.