Putin’in çevrimiçi katılacağı toplantıya siber akın

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in bugün çevrimiçi katılacağı St. Petersburg Ekonomik Forumu’nun toplantısına siber taarruz düzenlendiğini duyurdu. Peskov, toplantının bir saat ertelendiğini ve uzmanların sorunu çözmeye çalıştıklarını söyledi.

The Guardian’ın aktardığına nazaran Peskov, bugünkü basın brifinginde AB Komitesi’nin Ukrayna ve Moldova’nın “aday ülke statüsü” önermesiyle ilgili sorulara da karşılık verdi. “Ukrayna’nın AB’ye üye olma uğraşlarının takipçisi olduklarını” söyleyen Kremlin Sözcüsü, “Bu husus, daha fazla dikkat gerektiriyor zira hepimiz Avrupa’da AB’nin savunmasının güçlendirilmesiyle ilgili tartışmaların arttığının farkındayız” dedi.

‘TAHILLA İLGİLİ TÜRKİYE’YLE TEMAS SÜRÜYOR’

Kremlin Sözcüsü, Rusya’nın Ukrayna’ya akınlarının maksadının ise “Donbass bölgesini kurtarmak ve teminat altına almak” olduğunu da söz etti. Rusya’nın Ukrayna limanlarından tahıl ihracatı konusunda Türkiye’yle temas halinde olduğunu da belirten Peskov, bu bahiste Ukrayna tarafında çok belirsizlik olduğunu söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.