Türk Yatırımcıların Sepetindeki Altcoin İçin Uyarı Yayınlandı!

Son zamanların popüler altcoin projesi olan Sui’nin arkasındaki Mysten Labs, bir uyarı yayınladı. Mysten Labs, şu anda Sui cüzdanlarını hedefleyen bir dolandırıcıların hareket halinde olduğuna dikkat çekti. İşte detaylar…

Altcoin Sui için Mysten Labs’tan uyarı

Web3.0 odaklı bir girişim olan Mysten Labs, Sui Cüzdanlarını hedef alan bir dolandırıcılıktan bahsetti. Bununla ilgili olarak kamuoyuna bir uyarıda bulundu. Son zamanlarda gerçekleşen yetkisiz işlemler ve bazı Sui cüzdanlarına spam coinlerin eklenmesi, şirketin kullanıcıları cüzdanlarındaki yabancı nesnelerle etkileşime girerken dikkatli olmaya çağırmasına neden oldu. Mysten Labs, etkilenen cüzdanlardaki olası güvenlik ihlallerini ele almak için aktif olarak çalışıyor.

https://twitter.com/Mysten_Labs/status/1658130580838424576

Uyarı, alıcının 1000 SUI token kazandığını ve bunları talep etmesi gerektiğini iddia eden bir mesajın ekran görüntüsünün Twitter’da ortaya çıkmasının ardından geldi. Bazı kullanıcılar bir Sui geliştirme ekibi üyesinin ihlale karışmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Diğer yandan, Mysten Labs bu tür olayların kasıtlı olmadığını ve muhtemelen dış faktörlerin bir sonucu olduğunu açıkladı.

İki hafta önce, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi layer-1 Blockchain Sui Network, ana ağını başlattı. SUI; staking, gas ücretleri ve yönetişim gibi amaçlara hizmet eden token olarak piyasaya girdi. Sui tokenı hızla ilgi gördü. Bu nedenle Binance, OKX, Bybit, Kucoin ve Upbit gibi önde gelen kripto para borsalarında listelendi. Toplam Sui token arzı 10 milyar olarak belirlenmekte..

Dolandırıcılar, airdrop söylentilerinden yarar sağladı

Sui geliştirme ekibi ayrıca, protokol üzerinde değiştirilemez tokenler (NFT’ler), Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ve oyun dahil olmak üzere 200’den fazla merkezi olmayan uygulama (dApps) başlatma planlarını açıkladı. Nisan ayında dolaşan olası bir Sui token airdrop söylentilerine rağmen, Mysten Labs’in kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusu Adeniyi Abiodun, halka açık bir airdrop için devam eden veya gelecek planları olmadığını açıkladı. Protokolün tek dağıtımı, projenin erken bağışçıları için oldu. Şirket, bu kişiler için arzın yüzde 20’si kadar bir tahsisat sağladı.  Bu da halka açık bir airdrop’a işaret etmiyordu.

Topluluğun potansiyel airdrop’lara yönelik iyimserliğinden faydalanan dolandırıcı coin geliştiricileri, Sui cüzdanlarına sahte tokenlar sokmaya başladı. Bu talihsiz durum, uyanık kalmanın ve tanıdık olmayan tokenlerle etkileşime girerken dikkatli olmanın önemini vurguluyor. Mysten Labs, sorunu ele almak ve kullanıcılarını daha fazla dolandırıcılıktan korumak için aktif olarak çalışıyor.

Soruşturma devam ederken Mysten Labs, Sui kullanıcılarını olası güvenlik ihlallerini derhal bildirmeye çağırıyor. Topluluk, proaktif bir yaklaşım sergileyerek dolandırıcılık faaliyetleriyle toplu olarak mücadele etme şansına sahip. Böylece Sui Network ekosistemi içinde güvenli bir ortam oluşturabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir