Tutuklanan öğretmenin taciz ettiği öğrenci sayısı 26’ya çıktı

Samsun’da misyon yaptığı ortaokulda öğrencileri taciz ettiği savıyla tutuklanan öğretmenin cinsel saldırısına maruz kalan öğrencisi sayısı 26’ya çıktı. Öğretmenin daha evvel vazife yaptığı okulda da 5 öğrenciyi taciz etmekten yargılandığı mahkemenin beraat kararı vermesinin akabinde vazifesine döndüğü, davanın hala Yargıtay’da olduğu öğrenildi.

Samsun’un Tekkeköy ilçesindeki bir ortaokulda matematik öğretmeni olan evli ve 1 çocuk babası 35 yaşındaki Z.K.’nin okuldaki 18 öğrenciye tacizde bulunduğu ileri sürüldü. 9 öğrencinin durumu ailelerine bildirmesi üzerine gözaltına alınan Z.K., Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu’ndaki sorgusunun akabinde bur hafta evvel Samsun Adliyesine sevk edildi.

Argümana nazaran, öğretmen Z.K.’nin adliyede bulunduğu sırada 9 öğrencinin daha tacize uğradığı ortaya çıktı.

“AZARLADIĞIM İÇİN BANA İFTİRA ATTILAR”

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Z.K., “Derslerine girdiğim 6 ve 7 sınıftaki öğrenciler derslerinde başarısızdı. Onlara matematik dersi verdim. Katiyetle elle tacizde bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Muvaffakiyetlerini artırmak için öğrencilere baskı kurmaya çalıştım. Bu nedenle de öğrencileri azarladığım için bana iftira atmaktadırlar” demişti.

5 ÖĞRENCİYE TACİZDEN YARGILANMIŞ

Olayın ortaya çıkması üzerine yeni yeni öğrencilerin de öğretmenin kendisini de tacizde bulunduğunu belirtmesi üzerine olayda mağdur öğrenci sayısı 26’ya çıktığı öğrenildi.

Öğretmen Z.K.’nin 2016 yılında Alaçam ilçesindeki bir ortaokulda vazife yaparken 5 öğrenciye tacizde bulunduğu savıyla hakkında dava açıldığı ortaya çıktı.

Z.K.’nın bu nedenle 7-8 ay açıkta kaldığı ve yargılandığı mahkemece beraat kararı verilemesinin akabinde mesleğine geri döndüğü, evrakın Yargıtay’da olduğu ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının 3 öğrenciye tacizden beraat kararı verilmesini, 2 öğrenciyi tacizden ise cezalandırılmasını talep ettiği ve sürecin sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.